19 maja 2019

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przykazanie miłości pozostawione przez Chrystusa swoim uczniom po wszystkie wieki będzie ożywiało wspólnotę Kościoła. Współczesnemu światu potrzeba wyraźnego świadectwa i nowej inspiracji, jaką ludzie wiary odnajdują nieustannie w słowach Mistrza.

2. Nabożeństwo Majowe w naszej świątyni codziennie o godz. 17:00, zaś w Niedzielę o 16.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich naszych Parafian, w sposób szczególny młodzież przygotowującą się w tym roku do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania i Dzieci przygotowujące się do przyjęcia w tym roku do I Komunii Św.

3. Jutro w Poniedziałek 20 maja zapraszamy mieszkańców Gowarczowa na Msze Św. O godz. 18.30 w ich intencji z racji zakończenia peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej. Jednocześnie zapraszamy mieszkańców Korytkowa u których rozpocznie się teraz peregrynacja figurki Matki Bożej Fatimskiej.

4. Jutro w Poniedziałek 20 maja o 19.00 egzamin przed Bierzmowaniem dla klas VIII, a we Wtorek o 19.00 dla klas III.

5. We Wtorek 21 maja o 16.00 I próba Dzieci przygotowujących się w tym roku do I Komunii Św.,

6. 25 maja 2019 roku w Sobotę o 18.30 – zapraszamy na III próbę wszystkich tegorocznych kandydatów do Bierzmowania.

7. W Niedzielę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Na Mszy Św. o godz. 12.00 w Niedzielę, przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu, a dla zmarłych Matek o dar życia wiecznego.

8. Miesiąc czerwiec to w naszej wspólnocie Parafialnej czas obfitujący w uroczystości:
a) 8 czerwca 2019 r w Sobotę o godz. 18.30 – młodzież klas VIII S.P i III Gimnajzum z rąk Opata Ojców Cystersów w Wąchocku O. Eugeniusza Augustyna przyjmie Sakrament Biermowania
b) 9 czerwca 2019 r w Niedzielę - rocznica I Komunii Św., klas IV
c) 16 czerwca 2019 r w Niedzielę – Komunia Św., klas III
d) 20 czerwca 2019 r w Czwartek – Uroczystość Bożego Ciała
e) 29 czerwca 2019 r w Sobotę – Odpust Parafialny św. App. Piotra i Pawła
9. W Zakrystii po Mszach Św., lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania można odnowić sobie półroczne wypominki za naszych bliskich zmarłych.

10. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy jak najlepsze życzenia i ogarniamy ich naszą modlitwą, życząc wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom błogosławionej Niedzieli i zbliżającego się tygodnia a zmarłym wypraszając łaskę zbawienia wiecznego.

11. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

12. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej - Gość Niedzielny.

Znajdź nas na
facebooku