Ogłoszenia duszpasterskie
2 maja 2021

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

2. Przez cały miesiąc maj będziemy gromadzić się wokół Maryi odprawiając majowe nabożeństwo. Nabożeństwo majowe w naszej świątyni codziennie o godz. 17:15, w Niedzielę o 16.45.

3. Jutro w Poniedziałek 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy na Mszę Św. w porządku Świątecznym o 7.45, 10.00, 12.00 o 17.00 i w kaplicach: o 8.45 na Rudzie Białaczowskiej i o 14.30 w kaplicy w Sielcu. Uroczyście ponowimy też Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. W tym dniu obchodzimy również pamiątkę podpisania Konstytucji 3 maja.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca będziemy modlić się o święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania – w Kościele od. 17.00, w Kaplicy na Rudzie Białaczowskiej – od 14.30.

6. W dzisiejszą I Niedzielę miesiąca modlimy się za wszystkich ofiarodawców, budowniczych i dobrodziejów naszej Parafii.

7. W dzisiejszą I Niedzielę miesiąca 2 maja po Mszy Św., o godz. 12.00 spotkanie męskiego K.Ż.R z Gowarczowa.

8. W przyszłą Niedzielę 9 maja po Mszy Św., o godz. 10.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania.

9. W przyszłą Niedzielę 9 maja także, po Mszy Św. o godz. 17.00 spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

10. Zbliża się 2 – gie półrocze wypominków za naszych bliskich zmarłych. Kto chciałby odnowić sobie półroczne wypominki, może to uczynić po każdej Mszy Św.

11. Od I Niedzieli czerwca 1 Msza Św., niedzielna będzie sprawowana o godz. 7.30.

12. Dziękujemy za odnowienie i przyozdobienie przydrożnych kapliczek.

13. 24 kwietnia doszła do nas smutna wiadomość. Poprzedniemu Proboszczowi naszej Parafii Ks. Markowi spaliła się drewniana plebania i jego mienie osobiste. Na pomoc i wsparcie spieszy wiele osób i Parafii. Proponujemy aby w przyszłą Niedzielę po każdej Mszy Św., zbierać ofiary do Puszek, jako pomoc i wsparcie dla Ks. Marka w tej trudnej sytuacji.

14. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia, życząc błogosławionego tygodnia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. Zmarłym z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę wiecznego zbawienia.

15. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.

16. W związku z panującą epidemią przypominamy, aby w liturgii brać udział w maseczkach, zachowywać bezpieczny dystans i korzystać ze środków dezynfekcyjnych dostępnych przy wejściu do Kościoła. Jednocześnie informujemy, że Kościół jest regularnie sprzątany, dezynfekowany i wietrzony. Dziękujemy za dostosowanie się do panujących obostrzeń.

17. Na prośbę naszych Parafian i Gości, którzy z racji na panująca epidemię, nie mają możliwości złożyć ofiary na odprawione Msze Św., wypominki czy prace wykonywane przy naszym Kościele a chcieliby to uczynić podajemy numer konta, składając serdeczne Bóg zapłać za wszelkie złożone na wyżej wymienione cele ofiary:
PARAFIA PW. ŚW. APP. PIOTRA I PAWŁA W GOWARCZOWIE
82 9145 1109 3500 1645 2000 0001
Prosimy o zaznaczanie przy składaniu ofiary jej cel.

Wytyczne dotyczące wizyty duszpasterskiej:

Od jutra zaczynamy zaległą wizytę duszpasterską. Pragniemy zanieść do naszych Parafian Boże Błogosławieństwo i wypraszać zdrowie i siły na te trudne czasy. Podajemy wytyczne jak ma wyglądać przebieg kolędy, aby zachować bezpieczeństwo i nie mieć obaw, że się zarażę wirusem:

Gospodarz domu z umoczonym kropidłem w wodzie święconej oczekuję na kapłana przy wejściu do swego mieszkania (wg. uznania założyć maskę).
Następuję wspólna modlitwa.
Kapłan wypowiada słowa: „Błogosławieństwo Boże niech spocznie na tym Domu i jego Mieszkańcach (pokropienie mieszkania)
Aktualizacja kartoteki parafialnej.
Każda Rodzina otrzymuję obrazek Św. Józefa a Dzieci cukierki kolędowe.
Możliwość złożenia ofiary na dokończenie zewnętrznej elewacji Kościoła. Koszt wynosi 45 000 zł
Osoby, które już złożyły ofiarę dziękujemy pięknie za troskę o świątynie i funkcjonowanie Parafii.
Osoby chore, przebywające na kwarantannie proszone są o pozostanie w domu.
Poza tym:
Na godz. 8.30 prosimy o pojazd po Księży.
Między 12-13 prosimy o skromny obiad w postaci zupy.
Po zakończonej wizycie prosimy o odwiedzenie Księży na Plebanię.


Dziękujemy za miłą atmosferę, podstawione pojazdy, poczęstunki i złożone ofiary z racji wizyty duszpasterskiej mieszkańcom: Borowca, Morzywołu i Miłakowa, Komaszyc, Rogówka i Brzeźnicy, al. Wyzwolenia z Gowarczowa.

Program Kolędy w tym tygodniu:
Od 4.V.2021 r do 8.V.2021:

4.V. 2021 – Wtorek:
Od godz. 8.40 2 księży: Korytków:
1 Ksiądz – od Państwa Cabaj, Korytków Kolonia, lewa strona od Dworku
2 Ksiądz – od. Państwa Michałowskich do szosy, przy szosie i za dworkiem prawa strona

5.V. 2021– Środa:
Od godz. 8.40 2 księży: Kurzacze i Kupimierz:
1 Ksiądz – Kurzacze – od Państwa Kryczka
2 Ksiądz – Kupimierz – od Państwa Juszyńskich do Pańczyków i Nowickich

6.V. 2021 – Czwartek:
Od godz. 8:40 2 księży: Bernów i Stare Pole:
1 Ksiądz – Bernów – od Państwa Słyk, do Stolarczyków, Państwa Świercz, Panowie w lesie i kolonia
2 Ksiądz – Stare Pole – od Drogi Głównej

7.V. 2021 – Piątek:
Od godz. 8:40 2 księży: Sielec:
1 Ksiądz – od Pani Siwek
2 Ksiądz – od Państwa Koperów

8.V. 2021– Sobota:
Od godz. 8:40 2 Księży: Gowarczów: ul. Zamkowa:
1 Ksiądz – od Centrum do Państwa Żurawskich i Gąszcz
2 Ksiądz – od Państwa Wiktorowicz (Stała Trasa)

W tym szczególnym czasie panującej epidemii nieustannie jako wspólnota Kościoła Powszechnego i Parafialnego trwamy nieustannie na modlitwie prosząc o Boże Miłosierdzie dla nas i całego świata. Włączamy się w nią poprzez różnorakie działania: odmawiając indywidualnie codziennie w łączności z kapłanami i osobami konsekrowanymi Różaniec, modląc się Koronką do Bożego Miłosierdzia, włączając do wezwań modlitwy wiernych odpowiednie wezwania, śpiewając suplikacje, a także modląc się modlitwą za wstawiennictwem współpatrona naszej wspólnoty parafialnej Św. Rocha, którą publikujemy i do odmawiania, której gorąco zachęcamy.

Modlitwa do Św. Rocha:
Wszechmogący i wieczny Boże, któryś dla zasług Świętego Rocha wyznawcy swego, wszelką na ludziach morową zarazę łaskawie powstrzymać raczył, daj nam, sługom swoim, do Ciebie z ufnością się uciekającym, abyśmy od wszelkich chorób wolni byli i by one nie szkodziły ciałom i duszom naszym. Święty Rochu, wielki miłośniku Boży, wielkie są Twoje przed Bogiem zasługi, dla których spodziewamy się, że nam karząca sprawiedliwość Boża przepuści i zdrowego zawsze Bóg użyczy powietrza, a jak służyłeś bliźnim swoim, żyjąc na świecie ciężką chorobą dotknięty, i jak służysz teraz wszystkim, którzy się do Ciebie z ufnością uciekają, spraw to swymi u Boga modłami, abyśmy na ciele i duszy zdrowi zostali i śmierci nagłej się ustrzegli. Amen.


Znajdź nas na
facebooku@Parafia
Rzymsko
Katolicka
W
Gowarczowie
do góry