Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 luty 2023, 5.N.Zw.1. W dziś w pierwszą Niedzielę miesiąca modlimy się przed Najświętszym Sakramentem, za wszystkie nasze rodziny z parafii i naszych Gości, Ofiarodawców i Dobrodziejów naszej świątyni Św. App. Piotra i Pawła oraz kościółka św. Rocha. Polecamy także naszych licznych parafian przebywających w pracy, czy na urlopach poza granicami Ojczyzny.

2. Po mszach św. dzisiaj poświęcamy chleb, wodę i sól, z okazji wspomnienia św. Agaty.

3. W sobotę 28 stycznia zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską / koledę. Jednym słowem, jesteśmy wszystkim Wam wdzięczni, którzy nas czekali i bardzo serdecznie przyjęli w swoich domach. Frekwencja otwartych domów oscyluje w granicach ok 85%. Wiemy, że niektóre domy były zamknięte tylko z powodu bycia domowników na pracy, czy poza granicami Polski, czy też właściciele żyją w dużych miastach i powracają na lato. Tych wszystkich zachęcamy do zaproszenia kapłana w ciągu roku, można się domówić w zakrystii. My kapłani cieszymy się, że możemy modlić się wspólnie z Wami, przynieść Boże błogosławieństwo Waszym rodzinom, błogosławić domy i gospodarstwa. A zapoznanie się z Wami, daje nam wielką nadzieję i siłę do dalszej służby kapłańskiej, a rozmowy z Wami w sprawach parafii są często cennymi radami duszpasterskimi, ukazują pragnienia Waszych serc, losy i cierpienia rodzin, tułaczki ludzi, a nawet całych wiosek wysiedlonych. Pięknie położone wioski naszej parafii, a ich sercem są śliczne kapliczki, odnowione i przyozdobione. I za to też Wam dziękujemy. Kierowcom, którzy nas podwozili do wiosek – dziękujemy, i tym, którzy częstowali herbatką, szklanką wody, obiadem – dziękujemy! Z kolędą związana jest tradycja składania dobrowolnych ofiar na potrzeby parafii i kapłanów. Liczne były datki w granicach 50 zł, 70 zł, 100 zł, a także i trafiały się po 200 zł, 40 zł, 20 zł. Są także domy, które potrzebują i z naszej strony pomocy materialnej. Rozliczenie: suma 33 000 złotych z kolędy przeznaczamy przede wszystkim na remont kościółka św. Rocha, 12 000 złotych przeznaczamy na potrzeby parafialnego Kościoła. Nie wielka część z kolędy jest dla kapłanów i Kurii radomskiej. Jeszcze raz, całym sercem dziękujemy za kolędę i ofiary na parafię.

4. W sobotę 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie N.M.P z Lourdes, gdzie Matka Boża, jako Niepokalana objawiła się w 1858 roku w Grocie ubogiej pasterce św. Bernadecie Soubirous i wzywała do modlitwy, do pokuty. Sanktuarium z Lordues jest najliczniej odwiedzane przez pielgrzymów z całego świata, a cuda uzdrowień chorych są wciąż liczne. Dlatego w to święto obchodzimy Światowy Dzień Chorych. Bądźmy wrażliwi na chorych, służbę zdrowia – ofiarujemy za nich Różaniec święty.

5. Właśnie na 11 lutego można poprosić księdza z wizytą do chorych, zapisy w zakrystii. Natomiast sakrament namaszczenia chorych w kościele będzie udzielony 12 lutego, w niedzielę na sumie, godz. 12:00.

6. W Hospicjum im. bł. Męczennika ks. K. Sykulskiego, w związku z Światowym Dniem Chorych, msza święta będzie sprawowana w piątek 10 lutego o godzinie 12:00.

7. Od środy 15 lutego wprowadzamy nabożeństwo do Matki B. Nieustającej Pomocy, które będziemy przeżywać o godz. 16.45 w bocznej kaplicy M.B.Gowarczowskiej. Następnie nastąpi Msza święta w intencjach odczytanych podczas nabożeństwa.

8. Spotkanie Akcji Katolickiej w niedzielę 12 lutego o godzinie 17:00.

9. Dziś w I niedzielę miesiąca nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.

10. Do zawarcia związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Paweł Szymczyk zam. w Skrzyszowie, kawaler parafii tutejszej z narzeczoną Anną Marią Pikul, panną z Delastowic, obecnie mieszkającą we Wiedniu. Zapowiedź pierwsza. Jeśli ktoś znałby przeszkody do zawarcia sakramentalnego związku, prosimy niezwłocznie zgłosić do kancelarii parafialnej.

11. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w poniedziałek św. Pawła Miki i Towarzyszy mm (6.02), w piątek św. Scholastykę dz. (10.02).

12. W zakrystii jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym są ciekawe artykuły o cierpieniu, imperjaliźmie rosyjskim, sekrety długiego życia.

13. Dzieciom i Nauczycielom naszych szkół życzymy udanych ferii zimowych, które potrfają dwa tygodnie. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i długich lat życia, zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie.
ks. Dariusz Stańczyk


WYKŁADY W SZKOLE BIBLIJNEJ DLA DOROSŁYCH IM. ŚW. HIERONIMA
12 lutego 2023 R.
Program:

Godz. 17.00–17.45 – Achab i Izebel – małżeństwo interesowne? – dr Leszek Wianowski
Godz. 17.45–18.00 – Przerwa kawowa
Godz. 18.00–18.45 – Archeologia biblijna o małżeństwie i rodzinie – ks. dr hab. Jacek Kucharski
Godz. 19.00–19.45 – Tablice domowe jako model chrześcijańskiej rodziny – ks. mgr lic. Michał Faryna
Miejsce wykładów:
Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu,
ul. Młyńska 23/25; aula im. św. Jana Pawła II 
Szczęść Boże i owocnego studium!
Rektor Szkoły Biblijnej dla Dorosłych
z Wykładowcami


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29 stycznia 2023, 4.N.Zw.1. W najbliższy czwartek, 2 lutego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane pospolicie Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane w porządku świątecznym o godz. 9:00 i 17:00, nastomiast w Kaplicach: w Rudzie Białaczowskiej o godz. 11:30 i w Sielcu o godz.14:30. Na początku każdej Mszy św. będzie obrzęd błogosławieństwa świec/gromnic, które przynieśmy ze sobą odpowiednio też zabepieczone, przed skapywaniem wosku. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Gromnica służy nam w chwilach trwogi i zagrożenia, w godzinie umierających, jest świadomym zawierzeniem się Opatrzności Bożej.

2. W dniu Święta Ofiarowania Pańskiego pamiętać będziemy o osobach Życia Konsekrowanego, które zapoczątkował Św. Jan Paweł II. Naszą modlitwą obejmiemy liczne zakony żeńskie i męskie, które służą nam na wielu płaszczyznach życia Kościoła i społeczeństwa. Taca tego dnia będzie przeznaczona na Zakony Żeńskie.

3. W tym tygodniu przypada I Czwartek miesiąca – wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 16:00; I Piątek miesiąca – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i okazja do spowiedzi świętej od godziny 16:00 w Kościele, a w kaplicy na Rudzie Białaczowskiej do godziny 14:30; I Sobota dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu N.M.P – nabożeństwo o godzinie 7:30 rano.

4. W przyszłą I Niedzielę miesiąca będziemy natomiast modlić się za wszystkich Parafian i Gości, Ofiarodawców i Dobrodziejów naszej wspólnoty parafialnej. Nie będzie kazania, a w jego miejsce po każdej Mszy św. przeżyjemy Adorację Najświętszego Sakramentu. Będzie to także nasza forma podziękowania za tegoroczną wizytę duszpasterską, którą wczoraj zakończyliśmy.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy całym sercem włączyli się w patriotyczne obchody 160.rocznicy Powstania Styczniowego w naszej parafii. Tydzień temu poprzez Pierwszy Bieg Powstańczy „Pro Patria” 1863 m. A dziś w sposób szczególny poprzez Mszę świętą i Apel Pamięci na grobach naszych gowarczowskich Powstańcach z 1863 roku. Wielkie ukłony dla Gości z całej Polski, którzy włączyli się w nasze uroczystości w hołdzie Powstańcom Styczniowym: kawalerzystom Stowarzyszenia Ułanów im. Wydzielonego Oddziału Wojska Polskiego Mjra „Hubala”; Stowarzyszenia Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego i Stowarzyszenia Motocyklowego „Bractwa Orła i Pogoni”.

6. W przyszłą I niedzielę miesiąca nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.

7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy we wtorek św. Jana Bosko (31.01), założyciela zgromadzenia Salezjanów; w piątek św. Błażeja patrona od chorób gardła, stąd będzie błogosławieństwo świecami. Św. Agaty przypada 5 lutego, po mszach świętych poświęcenie chleba, wody i soli.

8. W zakrystii jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Warto także czytać prasę katolicką.

9. Dzieciom i Nauczycielom naszych szkół życzymy udanych ferii zimowych, które potrfają dwa tygodnie.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i długich lat życia, zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie.


Znajdź nas na
facebooku@Parafia
Rzymsko
Katolicka
W
Gowarczowie
do góry