4 grudnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Adwentu. Przed nami kolejny tydzień przygotowania na spotkanie z Tym, który ma przyjść. Włączmy się w adwentowe czuwanie, zwłaszcza przez udział w nabożeństwach Roratnich. W naszej parafii Godzinki o niepokalanym poczęciu N. M. P. śpiewany od godziny 16:45 a Msza Roratnia jest o godzinie 17:30. Niech nasz udział w tych nabożeństwach będzie okazją do głębszego i bardziej świadomego przygotowania na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na pomoc kościołom w krajach byłego Związku Radzieckiego. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

3. Realizując miłosierdzie w naszym życiu włączmy się w akcje pomocowe prowadzone przez Caritas. Od dziś w zakrystii rozprowadzamy świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: świece małe (walec) w cenie 12 zł, a świece duże (kula) w cenie 22 zł.

4. Dzisiejsza niedziela jest I niedzielą miesiąca w związku z tym:
a) Naszą modlitwą ogarniamy w szczególny sposób wszystkich budowniczych, dobrodziejów i ofiarodawców naszej Parafii
b) Dzisiaj nie ma homilii, a w jej miejsce na zakończenie Mszy św., będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu
c) Dzisiaj następuje zmiana tajemnic różańcowych

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać Rekolekcje i spowiedź adwentową. Rekolekcje będą się odbywały w dniach 8 i 9 grudnia. Spowiedź natomiast 10 grudnia (w sobotę). Szczegółowy plan rekolekcji oraz spowiedzi adwentowej został wywieszony w gablocie i umieszczony w Internecie. W czwartek na Mszę św., zapraszamy szczególnie osoby starsze i chore. Podczas tej Eucharystii będziemy udzielać sakramentu namaszczenia chorych. Do osób obłożnie chorych pojadę w czwartek 15 grudnia od g. 15:00. Chorych można zgłaszać w zakrystii. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Łukasz Cybuch. Wykorzystajmy tę szczególny czas na zbliżenie się do Boga i odnowę naszego życia.

6. Do nabycia w Zakrystii jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz kalendarze Caritasu w cenie 15 zł.

7. W najbliższy czwartek tj. 8 grudnia będziemy przeżywać doniosłą Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N. M. P. wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja wybrana na Matkę Bożego Syna, jako jedyna z ludzi została zachowana od zmazy grzechu pierworodnego. Zapraszamy na Msze św., w następującym porządku: 9:00, 12:00 i 17:30.

8. Przypominamy rodzicom i dzieciom klas III, że w niedziele 11 grudnia na Mszy świętej o godz. 12:00 zostaną im poświęcone medaliki. Medali dzięki kupują sobie indywidualnie.

9. Od poniedziałku Pan Organista ponownie wyruszy z opłatkiem po Parafii w następującym porządku:
Poniedziałek –
Wtorek – Ruda Białaczowska
Środa – Ruda Białaczowska (Zastaw, Buk)
Czwartek –
Piątek –
Sobota – Gowarczów (Działki)

10. Od dzisiejszej niedzieli razem ze szkołą rozpoczynamy akcję charytatywną na rzecz Centrum Administracyjnego im. Aleksandra Kamińskiego w Porszowicach, która administruje 5 placówkami opiekuńczo – wychowawczymi. W placówkach tych są dzieci od 1 roku do 11 lat. Zainteresowanych prosimy od przygotowanie „paczek dla maluszka”.
Potrzebne są głównie: gry edukacyjne, plecaki, kredki, mazaki, chemia gospodarcza i kosmetyczna. Nie wkładamy pluszaków i puzzli. Od dziś na bocznym ołtarzu będą umieszczone bąbki, które będzie można wziąć i według nich przygotować paczkę dla konkretnego dziecka. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ludziom dobrej woli, którzy zechcą zaangażować się w tą akcję i sprawić radość obdarowując potrzebujące dzieci. Akcję prowadzimy do niedzieli 1 stycznia 2023 r., dary zostawiamy w bocznej kaplicy.

11. Ogłoszenie dotyczące ogrzewania. Niestety nadal nie udało nam się uruchomić ogrzewania. Tym razem problem jest z cewką w piecu. Czekamy na zamówioną cześć. Przepraszamy za niedogodności.

12. Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu po raz kolejny organizuje w okresie Bożego Narodzenia rekolekcje dla uczniów szkół średnich i studentów. Rekolekcje skierowane są do mężczyzn, którzy mają odwagę stawiać sobie pytania o wiarę i drogę życiową. W programie modlitwa, konferencje, warsztaty, integracja i okazja do indywidualnych rozmów. Konferencje i inne spotkania prowadzą wychowawcy, diakoni i klerycy naszego seminarium. Hasłem tegorocznych rekolekcji są słowa – Poznaj swoje serce! Uczestnicy rekolekcji będą mieszkać w pokojach kleryckich. Koszt uczestnictwa wynosi 80 zł. Przyjazd 27.12.2018 r. do godz. 15.00, zakończenie 30.12.2018 r. ok. godz. 14.00. Prosimy o zgłoszenia dokonywane przez Księży do dnia 21.12.2022r. pod następującymi numerami telefonów:
ks. Grzegorz Lipiec – 606 966 769; Administracja WSD – 48 3309101.

13. W najbliższą niedzielę, 11 grudnia br., na godzinę 9.30, duszpasterstwo nauczycieli naszej diecezji zaprasza wszystkich nauczycieli, wychowawców, pedagogów, pracowników oświaty oraz ich duszpasterzy na Adwentowy Dzień Skupienia, który odbędzie się w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, mieszczącego się przy ulicy Młyńskiej 23/25. Tegoroczny dzień skupienia poprowadzi ks. dr Marek Adamczyk - Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Zakończenie spotkania ok. godziny 13.00.
ks. dr Wojciech Wojtyła
Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli i Wychowawców

14. Wszystkim naszym drogim parafianom i gościom składamy jak najlepsze życzenia błogosławionego dnia. Nie zapominamy o naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. Zmarłym z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę wiecznego zbawienia.

PARAFIA PW. ŚW. AP. PIOTRA I PAWŁA W GOWARCZOWIE
82 9145 1109 3500 1645 2000 0001

Prosimy o zaznaczenie celu na jaki składana jest ofiara

REKOLEKCJE ADWENTOWE 2022