14 lipca 2019

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

2. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych pobłogosławimy mechaniczne pojazdy i ich użytkowników z racji przypadającego w dniu 25 lipca wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.

3. Od 21 do 26 sierpnia jak co roku z naszej Parafii wyruszy w tym roku 61 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. To szczególny czas rekolekcji w drodze, ale też wspaniała przygoda wiary. Zachęcamy wszystkich bez wyjątku, aby wybrali się na pielgrzymi szlak. Zapisy od pierwszej Niedzieli sierpnia na Starej Plebanii po każdej Mszy Św.,

4. W każdą wakacyjną Niedzielę zapraszamy tradycyjnie na wieczorną Mszę Św. o godz.17 do Kościoła św. Rocha.

5. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Zmarłych parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.

6. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

7. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej - Gość Niedzielny.

Znajdź nas na
facebooku