Ogłoszenia duszpasterskie

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 marca 2023 - V N. W. Postu1. W najbliższy piątek, 31 marca, odbędzie się ulicami miasteczka Gowarczów tradycyjna już Droga Krzyżowa, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i okoliczne wioski z naszej gminy, znajomych i przyjaciół. Początek Drogi Krzyżowej o godzinie 17:00, po mszy św. za parafian o godzinie 16:30. Zakończenie na cmentarzu parafialnym.

2. Za tydzień Niedziela Palmowa, którą rozpoczyniemy Wielki Tydzień Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa. Poświęcenie palm na początku każdej Mszy św. Natomiast procesyjne wejście z palmami rozpoczniemy przed Mszą św. o godzinie 9:30 spod Krzyża misyjnego.

3. Za tydzień w N. Palmową będzie zbiórka do puszek na rzecz Hospicjum w Rudzie Białaczowskiej. Zebrane środki pozwolą w części pokryć koszta medyczne i leki dla podopiecznych. Kewstować będzie młodzież ze szk.podstawowej im. Jana Pawła II z Gowarczowa oraz wolontariusze z Hospicjum. Prosimy Państwa o wsparcie działalności Hospicjum.

4. W przyszłą niedzielę 2 kwiwtnia, przypada 18 rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II. Z tej okazji odbędzie się PIESZA PIELGRZYMKA ku czci i obronie św. Jana Pawła II, którą rozpoczniemy od obrazu Matki Bożej Gowarczowskiej do cudownego wizerunku Pana Jezusa Cierniem Koronowanego w Paradyżu, 2 kwietnia! Wyruszamy o godzinie 10:45. Do przejścia będziemy mieli 25 km. Osoby, które chcą powrócić autokarem z Paradyża, proszę się wcześniej zapisać w zakrystii lub zgłosić telefonicznie.

5. Zbiórka ministrantów w najbliższym tygodniu w sobotę 1 kwietnia o godz. 13:30.

6. Spotkanie osób do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców, za tydzień, 2 kwietnia po Mszy św. wieczornej o godz.17:00.

7. Nabożeństwo Gorzkich Żali dziś o godzinie 16:15, przed wieczorną Mszą św. o godz. 17:00.

8. Na kwiaty do grobu Pańskiego w tym tygodniu złożyły ofiarę wioski: Giełzów – 490 zł; z Starego Pola – 200 zł; wieś Miłaków – 360 zł.; Bernów – 250 zł.; z Gowarczowa – ul. Zamkowa za mostem – 170 zł.; z ul. Armii Krajowej – 10 zł; z ul. Warszawskiej – 50 zł; z ul. Partyzantów – 50 zł. Wielkie – Bóg zapłać!

9. Do zawarcia związku małżeńskiego przygotowują się następujące osoby: Artur Maciej Wasilewski, kawaler z parafii tutejszej, narzeczona Wiktoria Kowalewska z Końskich, panna, zapowiedź druga. Jeśli ktoś znałby przeszkody do zawarcia sakramentalnego związku tychże osób, prosimy niezwłocznie zgłosić do kancelarii parafialnej.

10. W zakrystii jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego.

11. Do Domu Ojca w tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Urszulę Kolebuk (l.73) z Gowarczowa; śp. Anielę Karbownik (l.90) z Giełzowa; śp. Jana Samson (l.68) z Korytkowa. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Ks. prob. Dariusz Stańczyk


Znajdź nas na
facebooku@Parafia
Rzymsko
Katolicka
W
Gowarczowie
do góry