29 listopada 2020

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej.

2. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.

3. Zaangażujmy się więc mimo panującej epidemii a może właśnie jeszcze bardziej niż dotychczas także z tego powodu w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne Msze roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny sprawowane codziennie o godz.16.30 a poprzedzone śpiewem Godzinek ku czci N.M.P o godz. 16.10, na które serdecznie zapraszamy wszystkich bez wyjątku. Dzieciom zostaną rozdane specjalne plansze na które będą zbierać naklejki u Pań Katechetek po każdych Roratach. Po każdym Nabożeństwie będzie także losowanie figurki Maryi Niepokalanej a na koniec nabożeństw będzie losowanie figurki na własność.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy Czwartek będziemy modlić się o nowe, święte liczne powołania kapłańskie i zakonne a także te z naszej wspólnoty parafialnej już realizowane. W pierwszy Piątek miesiąca od 16.00 w czasie Nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia będzie możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. W I Sobotę będziemy się modlić za wstawiennictwem Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

5. ,,Świeca, która tworzy polską wigilię – to hasło tegorocznej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom organizowanej przez Caritas w Polsce. Ponownie mamy okazję włączyć się w tę inicjatywę. Niech świeca paląca się na wigilijnym stole będzie widzialnym znakiem naszej wspólnej troski o wszystkich, którzy korzystają z pomocy Caritas. A po wigilijnej wieczerzy, w Święto Bożego Narodzenia ta świeca, zaniesiona na groby najbliższych niech będzie wyrazem jedności z tymi, którzy nas kochali i czynili miłosierdzie żyjąc między nami. Do nabycia od przyszłej Niedzieli będą więc świece Caritas na Wigilijny Stół w cenach: Świeca duża stożkowa – 15 zł, Świeca mała – 5 zł. Świece będzie więc można nabyć w Zakrystii po każdej Mszy Św.

6. W dniu dzisiejszym o godz. 14.00 nastąpi poświęcenie nowych pomników na naszym cmentarzu parafialnym.

7. W przyszłą sobotę 6 grudnia zapraszamy na rozpoczynające się Mszą Św., o godz. 17.00 comiesięczne spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

8. W przyszłą I Niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Różańcowych i po sumie spotkanie w Kościele męskiego K.Ż.R

9. Także w przyszłą Niedzielę nasza modlitwą i ofiarami do puszek będziemy chcieli wesprzeć Kościół na Wschodzie.

10. Pan Organista skończył roznoszenie opłatków na stół wigilijny – w jego imieniu bardzo serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie. Gdyby ktoś jeszcze jednak zechciał nabyć opłatek może to uczynić u Pana Organisty.

11. Dziękujemy za wszelkie dziś składane ofiary na tacę, przeznaczone na opłacenie wywozu śmieci cmentarnych – Bóg Zapłać.

12. W Zakrystii do nabycia są piękne kalendarze z motywami religijnymi na kolejny 2021 rok.

13. Na prośbę naszych Parafian i Gości, którzy z racji na panująca epidemię, nie mają możliwości złożyć ofiary na odprawione Msze Św., wypominki czy prace wykonywane przy naszym Kościele a chcieliby to uczynić podajemy numer konta, składając serdeczne Bóg zapłać za wszelkie złożone na wyżej wymienione cele ofiary:
PARAFIA PW. ŚW. APP. PIOTRA I PAWŁA W GOWARCZOWIE
82 9145 1109 3500 1645 2000 0001

14. W związku z panującą epidemią przypominamy, aby w liturgii brać udział w maseczkach, zachowywać bezpieczny dystans i korzystać ze środków dezynfekcyjnych dostępnych przy wejściu do Kościoła. Jednocześnie informujemy, że Kościół jest regularnie sprzątany, dezynfekowany i wietrzony.

15. Wszystkich Jubilatów i Solenizantów nadchodzącego tygodnia ogarniamy nasza modlitwą i życzliwością składając jak najlepsze życzenia, a wszystkim zmarłym z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy dar wiecznego zbawienia.

16. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

17. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.

W tym szczególnym czasie nieustannie jako wspólnota Kościoła Powszechnego i Parafialnego trwamy nieustannie na modlitwie prosząc o Boże Miłosierdzie dla nas i całego świata. Włączamy się w nią poprzez różnorakie działania: włączając do wezwań modlitwy wiernych odpowiednie wezwanie, odmawiając indywidualnie codziennie w łączności z kapłanami i osobami konsekrowanymi Różaniec o 20.30, modląc się także Koronką do Bożego Miłosierdzia, śpiewając po każdej Mszy Św., suplikacje, od 1 maja modląc się w tej intencji podczas Nabożeństw majowych, a także modląc się modlitwą za wstawiennictwem współpatrona naszej wspólnoty parafialnej Św. Rocha, którą publikujemy i do odmawiania, której gorąco zachęcamy.

Modlitwa do Św. Rocha:
Wszechmogący i wieczny Boże, któryś dla zasług Świętego Rocha wyznawcy swego, wszelką na ludziach morową zarazę łaskawie powstrzymać raczył, daj nam, sługom swoim, do Ciebie z ufnością się uciekającym, abyśmy od wszelkich chorób wolni byli i by one nie szkodziły ciałom i duszom naszym. Święty Rochu, wielki miłośniku Boży, wielkie są Twoje przed Bogiem zasługi, dla których spodziewamy się, że nam karząca sprawiedliwość Boża przepuści i zdrowego zawsze Bóg użyczy powietrza, a jak służyłeś bliźnim swoim, żyjąc na świecie ciężką chorobą dotknięty, i jak służysz teraz wszystkim, którzy się do Ciebie z ufnością uciekają, spraw to swymi u Boga modłami, abyśmy na ciele i duszy zdrowi zostali i śmierci nagłej się ustrzegli. Amen.

APEL Prezydium KEP na czas Adwentu

Znajdź nas na