18 kwietnia 2021

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do regularnego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.

2. Planujemy udać się z zaległą wizyta duszpasterską od przyszłego tygodnia 26 kwietnia w poniedziałek rozpoczynając od Borowca.

3. W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Dobrego Pasterza – naszą modlitwą i ofiarą będziemy chcieli wesprzeć nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu.

4. Za tydzień 25 kwietnia w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00 nastąpi spotkanie z Rodzicami Dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św.

5.Zbliża się 2 – gie półrocze wypominków za naszych bliskich zmarłych. Kto chciałby odnowić sobie półroczne wypominki, może to uczynić po każdej Mszy Św.

6. Straż Pożarna za naszym pośrednictwem apeluje o niewypalanie traw – grozi kara do 5000 tysięcy.

7. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia, życząc błogosławionego tygodnia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. Zmarłym z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę wiecznego zbawienia.

8. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.

9.W związku z panującą epidemią przypominamy, aby w liturgii brać udział w maseczkach, zachowywać bezpieczny dystans i korzystać ze środków dezynfekcyjnych dostępnych przy wejściu do Kościoła. Jednocześnie informujemy, że Kościół jest regularnie sprzątany, dezynfekowany i wietrzony. Dziękujemy za dostosowanie się do panujących obostrzeń.

10. W Zakrystii są już rozpisane do odebrania przez Najbliższych Msze Św. za Zmarłych w ostatnim czasie.

11. Na prośbę naszych Parafian i Gości, którzy z racji na panująca epidemię, nie mają możliwości złożyć ofiary na odprawione Msze Św., wypominki czy prace wykonywane przy naszym Kościele a chcieliby to uczynić podajemy numer konta, składając serdeczne Bóg zapłać za wszelkie złożone na wyżej wymienione cele ofiary:
PARAFIA PW. ŚW. APP. PIOTRA I PAWŁA W GOWARCZOWIE
82 9145 1109 3500 1645 2000 0001
Prosimy o zaznaczanie przy składaniu ofiary jej cel.

W tym szczególnym czasie panującej epidemii nieustannie jako wspólnota Kościoła Powszechnego i Parafialnego trwamy nieustannie na modlitwie prosząc o Boże Miłosierdzie dla nas i całego świata. Włączamy się w nią poprzez różnorakie działania: odmawiając indywidualnie codziennie w łączności z kapłanami i osobami konsekrowanymi Różaniec, modląc się Koronką do Bożego Miłosierdzia, włączając do wezwań modlitwy wiernych odpowiednie wezwania, śpiewając suplikacje, a także modląc się modlitwą za wstawiennictwem współpatrona naszej wspólnoty parafialnej Św. Rocha, którą publikujemy i do odmawiania, której gorąco zachęcamy.

Modlitwa do Św. Rocha:
Wszechmogący i wieczny Boże, któryś dla zasług Świętego Rocha wyznawcy swego, wszelką na ludziach morową zarazę łaskawie powstrzymać raczył, daj nam, sługom swoim, do Ciebie z ufnością się uciekającym, abyśmy od wszelkich chorób wolni byli i by one nie szkodziły ciałom i duszom naszym. Święty Rochu, wielki miłośniku Boży, wielkie są Twoje przed Bogiem zasługi, dla których spodziewamy się, że nam karząca sprawiedliwość Boża przepuści i zdrowego zawsze Bóg użyczy powietrza, a jak służyłeś bliźnim swoim, żyjąc na świecie ciężką chorobą dotknięty, i jak służysz teraz wszystkim, którzy się do Ciebie z ufnością uciekają, spraw to swymi u Boga modłami, abyśmy na ciele i duszy zdrowi zostali i śmierci nagłej się ustrzegli. Amen.

Znajdź nas na
facebooku