17 listopada 2019

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 24 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem. Zarówno ten fakt, jak i listopadowa aura mogą sprzyjać refleksji nad tym, na co jest ukierunkowane nasze życie. Do czego dążymy? Co jest dla nas najważniejsze? Odpowiedzi na te pytania Zbawiciel obecny pod sakramentalnymi znakami.

2. W przyszłą niedzielę 24 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie uroczystość Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej. Przyszła Niedziela z polecenia Ks. Biskupa Ordynariusza będzie na każdej Parafii Dniem Patronalnym Akcji Katolickiej. Będziemy mogli dowiedzieć się więcej o tym Stowarzyszeniu skupiających osoby pragnące promować i wprowadzać w życie społeczne nauczanie Kościoła w ścisłej współpracy z hierarchią Kościoła. Członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przygotują liturgię Mszy Św., a po Mszach Św., o godz. 10 i 12 zapraszają wszystkich zainteresowanych na Starą Plebanię na spotkanie przy herbacie i ciastku.

3. Cały czas trwamy w listopadowej pamięci za naszych bliskich zmarłych, a jej wyrazem są nasze modlitwy zanoszone za nich: Ofiara Mszy Św., modlitwy wypominek i nasza duchowa łączność w Tajemnicy Świętych Obcowania a także dbałość o ich miejsce doczesnego spoczynku.

4. W dalszym ciągu można jeszcze zamawiać wypominki roczne i półroczne.

5. Wszystkich Jubilatów i Solenizantów nadchodzącego tygodnia ogarniamy nasza modlitwą i życzliwością składając jak najlepsze życzenia, a wszystkim zmarłym z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy dar wiecznego zbawienia.

6. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

7. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.

Znajdź nas na
facebooku