23 lutego 2020

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu, czas Pokuty i Nawrócenia, a przede wszystkim przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W Środę Popielcową Msze Św. w następującym porządku: 7.45, 10.00, 17.00. (W kaplicach: Ruda Białaczowska 11.30 i Sielec 14.00). W czasie każdej Mszy Św. posypanie głów popiołem. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18. a rozpoczęciem 60. roku życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.

2. Rozpoczynamy także związane z okresem Wielkiego Postu Nabożeństwa Pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki o 16.00 i Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą Niedzielę o 16.30 wraz z kazaniem Pasyjnym. Zachęcamy do wszystkich bez wyjątku w tych nabożeństwach.

3. Dnia 3 marca od godz. 9.00 do 13.00 w budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Szkolnej 52 odbędzie się XVII Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham Moją Ojczyznę”. Konkurs organizuje Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej – Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Gowarczowie a honorowy patronat objął Bp Henryk Tomasik Ordynariusz Diecezji Radomskiej, Wojewoda Świętokrzyski, Starostwo Powiatowe w Końskich i Wójt Gminy Gowarczów. Zapraszamy już dziś wszystkich chętnych.

4. Dzisiaj rozpoczynamy kolejny 53 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych.

5. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia, życząc błogosławionego tygodnia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. Zmarłym z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę wiecznego zbawienia.

6. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

7. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.

Znajdź nas na
facebooku