8 maja 2022

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.

2. Dziś grupa Dzieci klas III z naszej Parafii przystąpiła po raz pierwszy do Komunii Świętej. Życzymy im z całego serca, aby przyjaźń z Jezusem trwała zawsze, a żywy przykład wiary oraz wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze. W Białym Tygodniu Dzieci wraz z Rodzicami i bliskimi będą przychodziły na Msze Św. na godz. 16.45 a po Mszy Św., zostawały na nabożeństwo majowe o godz. 17.15. Dziękujemy Rodzicom Dzieci Pierwszokomunijnych za wykoszenie trawy i prace porządkowe z zewnątrz jak i wewnątrz Kościoła.

3. II Próba dla kandydatów do Bierzmowania 18 maja w środę o godz. 18.30.

4. W tym roku ołtarze na Uroczystość Bożego Ciała przygotowują:
1. I Ołtarz na ul. Kościelnej (przygotowują mieszkańcy Miłakowa i Korytkowa)
2. II Ołtarz w Rynku (tradycyjnie przygotowują Strażacy)
3. III Ołtarz – na ul. Żeromskiego ( przygotowują mieszkańcy Kupimierza i Kurzacz)
4. IV Ołtarz przy Kościele – tradycyjnie (przygotowuje Parafialny Oddział Akcji Katolickiej)
Na następny rok 1 i 3 Ołtarz przygotują kolejne wioski z parafii.

5. Przypominamy, że w tym roku organizatorem Parafialnych Dożynek jest Gowarczów.

6. Dziękujemy za wszelkie złożone wczoraj dary, które zostaną przekazane za naszym pośrednictwem dla miasta Mohylewa Podolskiego na Ukrainie – Serdeczne Bóg Zapłać.

7. Parafia w Petrykozach w dn. 11 do 18 lipca organizuje wyjazd pielgrzymkowo – turystyczny w programie: Medjugorie, Budapeszt, Sarajewo, Mostar, Dubrownik, Split. Szczegółowy program jest w gablocie przed kościołem na stronie internetowej naszej parafii oraz dostępny w zakrystii. Zapisy do 25 maja u ks. Roberta tel.796824300.

8. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia, życząc błogosławionego tygodnia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. A Zmarłym, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę życia wiecznego.

9. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.

10. Nr konta parafialnego dla składających Ofiary za odprawione Msze Św., Wypominki, czy prace wykonywane przy naszym Kościele. Bóg zapłać za wszelkie złożone na wyżej wymienione cele ofiary

PARAFIA PW. ŚW. APP. PIOTRA I PAWŁA W GOWARCZOWIE
82 9145 1109 3500 1645 2000 0001
Prosimy o zaznaczanie przy składaniu ofiary jej cel.

Wytyczne dotyczące wizyty duszpasterskiej:

Od wtorku zaczynamy wizytę duszpasterską. Pragniemy zanieść do naszych Parafian Boże Błogosławieństwo i wypraszać zdrowie i potrzebne siły i Boże łaski. Podajemy wytyczne jak ma wyglądać przebieg kolędy:
1. Gospodarz domu oczekuje kapłana u drzwi swego domostwa.
2. Następuję wspólna modlitwa.
3. Kapłan wypowiada słowa: „Błogosławieństwo Boże niech spocznie na tym Domu i jego Mieszkańcach (pokropienie mieszkania)
4. Aktualizacja kartoteki parafialnej.
5. Każda Rodzina otrzymuję obrazek kolędowy a Dzieci cukierki kolędowe.
6. Możliwość złożenia ofiary na potrzeby Parafii
7. Na godz. 8.00 prosimy o pojazd po Księży,(chyba że Ksiądz zawiadomi wcześniej, że przybędzie indywidualnie).
8. Między 12-13 prosimy o skromny posiłek w postaci zupy.
9. Po zakończonej wizycie prosimy o odwiezenie Księży na Plebanię. (chyba, że ksiądz przybył swoim autem).

Program Kolędy w tym tygodniu:
Od 16. V do 21.V 2022 r:

16.V. 2022– Poniedziałek:
Od godz. 8.30 2 księży: Ruda Białaczowska:Własnym pojazdem
1 Ksiądz – od Torów
2 Ksiądz – od Kaplicy
Od godz. 15.00 2 księży: „Działki”ul: Spokojna. Własnym pojazdem

17. V. 2022 – Wtorek:
Od godz. 8.10 2 księży:Własnym pojazdem
1 Ksiądz – Ruda Białaczowska „Buk”
2 Ksiądz – Gowarczów ul: Wschodnia, Wojska Polskiego
Od godz. 15.00 2 księży: „Działki” ul: Działkowa. Własnym pojazdem

18.V. 2022– Środa:
Od godz. 8.10 2 księży: Ruda Białaczowska:”Zastaw”Własnym pojazdem
Od godz. 15.00 2 księży: „Działki” ul: Armii Krajowej. Własnym pojazdem

19.V. 2022 – Czwartek:
Od godz. 8.10 2 księży: Korytków:
1 Ksiądz – od Państwa Cabaj, Korytków Kolonia, lewa strona od Dworku
2 Ksiądz – od. Państwa Michałowskich do szosy, przy szosie i za dworkiem prawa strona Od godz. 15.00 2 księży „Działki”: ul: Południowa. Własnym pojazdem

20.V. 2022 – Piątek:
Od godz. 8.10 2 księży:Gowarczów ul. Reja:
1 Ksiądz – od strony Borowca
2 Ksiądz – od Gowarczowa
Od godz. 14.00 2 księży: Gowarczów: ul. Partyzantów:
1 Ksiądz – od początku
2 Ksiądz – od ul. Kopernika do zejścia się

21.V. 2022 – Sobota:
Od godz. 8.10 2 księży:Borowiec:
1 Ksiądz – od Państwa Jończyków do Państwa Kubka
2 Ksiądz – od Państwa Franaszczyków do Państwa Deperas

MODLITWA O DAR POKOJU NA CAŁYM ŚWIECIE:

Boże, od którego pochodzą święte pragnienia, prawe zamiary i cnotliwe czyny, użycz swoim sługom pokoju, jakiego świat dać nie może; niech serca nasze będą poddane Twojej woli, a czasy, w których żyjemy, niech za łaską Twoją będą spokojne i wolne od grozy nieprzyjaciół. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Znajdź nas na
facebooku