26 stycznia 2020

III NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Od dzisiejszej Niedzieli, każda III Niedziela Zwykła z inicjatywy Papieża Franciszka będzie obchodzona w Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. W sposób szczególny chcemy pochylić się nad życiodajnym Słowem Boga, które prowadzi nas przez życie do wieczności.

2. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. W zakrystii można nabyć świece – gromnice.

3. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na Zakony Żeńskie.

4. W dzisiejszą Niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka do Puszek na Diecezjalne Środki Masowego Przekazu – serdeczne Bóg Zapłać za wszelkie złożone ofiary na ten cel.

5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. To szczególny dzień w którym czcimy Matkę Bożą i zawierzamy jej Niepokalanemu Sercu naszą codzienność.

6. W przyszłą I niedzielę miesiąca nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.

7. Comiesięczne spotkanie Akcji Katolickiej w przyszłą Niedzielę: Msza Św. o godz. 17.00, po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie w budynku Starej Plebanii.

8. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia, życząc błogosławionego tygodnia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. Zmarłym z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy dar wiecznego zbawienia.

9. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

10. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.

Zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską zwaną Koledą. Jako Wasi Duszpasterze składamy wam Drodzy Bracia i Siostry staropolskie Bóg Zapłać za pojazdy przysyłane po księży, za poczęstunki, miłą i serdeczną atmosferę, życzliwość, zatroskanie o sprawy Kościoła i Religii, składane ofiary na rzecz Parafii i prac przy niej wykonywanych. Dziękujemy Tym wszystkim, którzy otworzyli drzwi swoich domów, aby prosić o Boże Błogosławieństwo i Łaskę. Niech Dobry Bóg za waszą chrześcijańską postawę stokroć wam wynagrodzi w życiu osobistym i rodzinnym. Bóg Zapłać i Szczęść Wam Boże.

Dziękujemy za miłą atmosferę, podstawione pojazdy, poczęstunki i złożone ofiary z racji wizyty duszpasterskiej mieszkańcom: Gowarczowa ulic:Krakowskiej, Koneckiej, Pl. XX – lecia, Traugutta, Mickiewicza, Za Rzeką, Partyzantów, osiedla „Działki”, Kościelnej, Rodzin z Ul: Warszawskiej.

Znajdź nas na
facebooku