2 października 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa różańcowe w następującym porządku. Od poniedziałku do piątku o g. 17:00, a w soboty i niedziele o 16:30.

2. W tym tygodniu wypadają I czwartek i I Piątek miesiąca. W I Piątek szczególną intencją naszej modlitwy będzie wynagrodzenie zniewag, jakie Serce Jezusowe doznaje przez oziębłość naszych serc. Różaniec zakończymy litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16:30. W Rudzie Białaczowskiej spowiedź od godziny 14:30 a po niej Msza Święta.

3. Dziś po wieczornej Mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej na starej plebanii.

4. W przyszłą niedzielę tj. 8 października ofiary na tace będą przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni. Tace na ten sam cel będziemy zbierać w 2 niedzielę listopada i grudnia. Bóg zapłać za pomoc w utrzymaniu naszej świątyni.

5. Od poniedziałku 3 października w kancelarii przyjmujemy wypominki. Jest to modlitwa w intencji zmarłych, którą prowadzimy przez cały rok począwszy od listopada. Można również pobrać kartki na wypominki jednorazowe.

6. W dzisiejszą niedzielę nastąpi zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR. Po Mszy świętej o godzinie 12:00 spotkanie męskiego różańca z Gowarczowa.

7. W niedzielę 16 października będziemy obchodzić XXII Dzień Papieski. W tym dniu będziemy modlić się za stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Poprzez nasze ofiary składane do puszek będziemy mogli wesprzeć materialnie utalentowaną i uzdolnioną młodzież. Nasza szkoła nosi imię św. Jana Pawła II, dlatego prosimy młodzież naszej szkoły o włączenie się w zbiórkę na rzecz dzieła zainicjowanego przez Papieża – Polaka.

8. Do nabycia w Zakrystii jest nowy numer Gościa Niedzielnego oraz kalendarze Caritas na nowy 2023 rok.
W dniach 16-19 października 2022 nasza diecezja włącza się w ogólnopolską peregrynację relikwii jednego z patronów Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w 2023 r. bł. Carlo a Coutisa Karol swoim życiem udowodnił, że w naszych czasach świętość jest możliwa. Korzystanie z Internetu może kierować nasze myśli do Boga, a codzienna Eucharystia nas uświęcać! Jest to także doskonała okazja by młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania wskazać młodego błogosławionego jako wzór i szczególnego orędownika.
Peregrynacja została podzielona na cztery etapy, aby wierni z różnych części diecezji mieli możliwość modlitwy przy relikwiach tego młodego błogosławionego. 18 października 2022 Końskie par. św. Mikołaja
17.30 Wprowadzenie relikwii i Różaniec
18.00 Msza św.
19.00 Konferencja i czuwanie z bł. Karolem

9. Wszystkim naszym drogim parafianom i gościom składamy jak najlepsze życzenia błogosławionego dnia. Nie zapominamy o naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. Zmarłym z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę wiecznego zbawienia.

10. Nr konta parafialnego dla składających Ofiary za odprawione Msze Św., Wypominki, czy prace wykonywane przy naszym Kościele. Bóg zapłać za wszelkie złożone na wyżej wymienione cele ofiary

PARAFIA PW. ŚW. APP. PIOTRA I PAWŁA W GOWARCZOWIE
82 9145 1109 3500 1645 2000 0001
Prosimy o zaznaczanie przy składaniu ofiary jej cel.

MODLITWA O DAR POKOJU NA CAŁYM ŚWIECIE:

Boże, od którego pochodzą święte pragnienia, prawe zamiary i cnotliwe czyny, użycz swoim sługom pokoju, jakiego świat dać nie może; niech serca nasze będą poddane Twojej woli, a czasy, w których żyjemy, niech za łaską Twoją będą spokojne i wolne od grozy nieprzyjaciół. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Znajdź nas na
facebooku