13 października 2019

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Październik to miesiąc różańcowej. Wzbudźmy w sobie pragnienie umiłowania tej modlitwy. Niech pomoże nam w tym udział w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia o godz. 16.30, a na które zapraszamy wszystkich naszych Parafian.

2. W dzisiejszą Niedzielę obchodzimy XIX już Dzień Papieski, poświęcony popularyzacji nauczania Papieża Jana Pawła II a w Środę, 16 października będziemy wspominać 41. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. W dzisiejszym dniu w szczególny sposób modlimy się i wspieramy stypendystów Fundacji Dzieła III Tysiąclecia, ofiarami do puszek po każdej Mszy Św., Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.

3. W dniu dzisiejszym ostatnim Nabożeństwem Fatimskim zakończzymy rozpoczęty od maja cykl Nabożeństw Fatimskich każdego 13 dnia miesiąca. Dziękujemy wszystkim, którzy w nich uczestniczyli i zapraszamy już dziś od maja ponownie. Widzialnym owocem tych nabożeństw jest trwająca nieustannie w naszej parafii Peregrynacja po wszystkich domach figury Matki Bożej Fatimskiej.

4. Dzisiaj w przededniu Święta Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę Dyrekcji, Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów, i Pracowników Szkoły. Otaczamy ich naszymi modlitwami w sposób szczególny na sumie sprawowanej w ich intencji.

5. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencji odmówimy modlitwę różańcową.

6. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia. W ich intencji odmówimy modlitwę różańcową.

7. 24 Października w Czwartek w sposób szczególny cała społeczność szkolna Szkoły Podstawowej w Gowarczowie, będzie przeżywała uroczystość nadania imienia Św. Jana Pawła II i poświęcenia nowego sztandaru. Uroczystości rozpoczną się uroczystą Mszą Św., o godz. 10.00 pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Ordynariusza Henryka Tomasika. Już dziś zapraszamy do udziału i włączenia się we wspólną modlitwę za wstawiennictwem Patrona naszej Szkoły: Dyrekcję, Nauczycieli, Wychowawców, Katechetów, Pracowników obsługi, Drogich Uczniów, Rodziców i Absolwentów.

8. Wzorem lat ubiegłych, będziemy się modlić w wypominkach jednorazowych ( kartki na które można wypisywać naszych bliskich zmarłych są już wyłożone przy wejściu do Kościoła) a także będziemy polecać naszych bliskich zmarłych w wypominkach półrocznych i rocznych. Wypominki można zamawiać po każdej Mszy Św. Lub w kancelarii parafialnej.

9. W dzisiejszą I Niedzielę miesiąca nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.

10. Wszystkich Jubilatów i Solenizantów nadchodzącego tygodnia ogarniamy nasza modlitwą i życzliwością składając jak najlepsze życzenia a dla zmarłych, którzy odeszli z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy w naszej modlitwie dar wiecznego zbawienia.

11. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary na potrzeby Kościoła.

12. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.

Znajdź nas na
facebooku