25 sierpnia 2019

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.

2. W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej. Jutro w Poniedziałek 26 sierpnia uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze Św. w porządku świątecznym o 7:45, 10; 17 bez sumy i z mszami w kaplicach: na Rudzie Białaczowskiej o 11.30 i 14.00 w kaplicy w Sielcu.

3. Za tydzień w Niedzielę 1 września na sumie odbędą się parafialne Dożynki. W tym roku gospodarzami Dożynek są wioski Korytków i Kupimierz. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynienia za zebrane plony i wszelkie łaski.

4. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w dzisiejszą Niedzielę o godz. 14 przy pomniku wysiedlonych na Brzeźnicy, lub w Kościele jeśli będzie padał deszcz.

5. Dziś ostatnia Msza św. W Kościele św. Rocha o godz. 17.00, od przyszłej Niedzieli Msza św., wieczorowa w Kościele Parafialnym.

6. 2 września w przyszły poniedziałek będzie miało miejsce rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza Św., na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej w Gowarczowie o godz. 8.00. Natomiast dla uczniów Szkoły Podstawowej w Sielcu o godz. 10.

7. Dnia 1 września wspominamy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

8. Jutro o 18.00 zakończymy 61 Pielgrzymkę na Jasną Górę. Uczestniczyło w niej 100 osób. Pragniemy podziękować Ks. Proboszczowi za okazane wsparcie a Pielgrzymom duchowym za modlitwę w intencji Pieszej Pielgrzymki – serdeczne Bóg Zapłać.

9. Naszych czcigodnych Solenizantów i Jubilatów składając im jak najlepsze życzenia, ogarniamy nasza modlitwą a dla zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy Wieczny Odpoczynek.

10. Do nabycia prasa katolicka: „Gość Niedzielny”.

Znajdź nas na
facebooku