8 grudnia 2019

NIEPOKALANE POCZĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY
DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta wiara zawsze towarzyszyła wierzącym i przejawiała się w różny sposób, np. w naszej polskiej tradycji w tak chętnie śpiewanych „Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny”.

2. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem po zakończonych Mszach Św., składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.

3. Przeżywamy dziś drugą niedzielę Adwentu. Za nami pierwszy tydzień czasu przygotowania na spotkanie z Tym, który ma przyjść i już przychodzi. Włączmy się w to adwentowe czuwanie zwłaszcza przez udział w roratach. W naszej parafii codziennie o 16:10 śpiewamy Godzinki do N.M.P a o 16.30 Msza Św. Roratnia. Niech nasz udział w tych nabożeństwach będzie okazją do głębszego i bardziej świadomego przygotowania na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

4. Realizując miłosierdzie w naszym życiu włączamy się w akcje pomocowe Caritas: Trwa sprzedaż świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: do nabycia Świeca mała 5 zł, świeca duża 15 zł. Zachęcamy do ich nabywania.

5. Zapraszamy we Wtorek na godz., 17.15 na Mszę Św., mieszkańców wioski Miłaków z racji kończącej się peregrynacji figury Matki Bożej Fatimskiej i mieszkańców wioski Morzywół, na której ta peregrynacja się rozpocznie.

6. Zbliża się dzień spowiedzi Adwentowej dla całej Parafii. Aby się do niej dobrze przygotować już dziś o niej informujemy. Będzie ona miała miejsce tradycyjnie po III Niedzieli Adwentu w przyszły wtorek 17 grudnia. Msze Św. o godz. 8.30, 11.30 i 17.00. Spowiedź do południa od godz. 9 do 12, o 10.30 przerwa a po południu od 16.00 do ostatniej Mszy Św. Roratniej o 17.00. Spowiedź w kaplicy w Rudzie Białaczowskiej od godz. 15. Msza Św. o godz. 15.30. W kaplicy w Sielcu 20 grudnia w Piątek o godz.18.00.

7. Będziemy także chcieli tradycyjnie udać się z sakramentalną posługą do naszych chorych. Dlatego prosimy już teraz o zapisywanie ich na listę. Do chorych udamy się w Sobotę 21 grudnia od godz. 9.00

8. W przyszłą Niedzielę zebrana taca będzie przeznaczona na ogrzewanie Kościoła.

9. W Zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne na rok 2020 w cenach: duży 7 zł i małe po 3 zł.

10. Wszystkich Jubilatów i Solenizantów nadchodzącego tygodnia ogarniamy nasza modlitwą i życzliwością składając jak najlepsze życzenia, a wszystkim zmarłym z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy dar wiecznego zbawienia.

11. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

12. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.

Znajdź nas na
facebooku