17 marca 2019

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.

2. Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 16.00 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 16.30 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. Nie lekceważmy i nie odrzucajmy możliwości pogłębienia wiary i prawdziwego nawrócenia oraz ściślejszej wspólnoty z Panem Bogiem i bliźnimi.

3. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy Świętej będą zbieraną także ofiary na wsparcie dzieł podejmowanych przez misjonarzy. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.

4. Rekolekcje Wielkopostne dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych odbędą się w dniach od Niedzieli 31 marca do Środy 3 Kwietnia 2019. Dzień Spowiedzi to Wtorek 2 Kwietnia 2019 . Poprowadzi je Ojciec Ireneusz Klimczyk z Zakonu Ojców Franciszkanów z Niepokalanowa. Szczegółowy plan rekolekcji przedstawimy wkrótce – jest on już zamieszczony na stronie internetowej. Prosimy o zagospodarowanie czasu na te święte ćwiczenia duchowe pomocne w naszym nawróceniu i owocnym przeżyciu tego świętego czasu.

5. Ofiary na kwiaty do Bożego grobu można już składać w kancelarii lub zakrystii.

6. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia, życząc błogosławionego tygodnia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. Dla Wszystkich zmarłych z naszej wspólnoty parafialnej prosimy o Dar wiecznego Zbawienia.

7. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

8. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.

Znajdź nas na
facebooku