24 maja 2020

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.

2. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez odmawiając specjalną nowennę.

3. Nabożeństwo Majowe w naszej świątyni codziennie o godz. 17:00, zaś w Niedzielę o 16.30. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich naszych Parafian.

4. Dziś na sumie będziemy modlić się w intencji wszystkich Mam z naszej wspólnoty parafialnej z racji Ich Święta, które przypada niezmiennie 26 maja. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dla Nich dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują pełne miłości Matczyne serca.

5. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację, która z racji koronawirusa została przełożona na nieznany na razie termin.

6. W Zakrystii po Mszach Św., lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania można odnowić sobie półroczne wypominki za naszych bliskich zmarłych.

7. Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia składamy jak najlepsze życzenia i ogarniamy ich naszą modlitwą, życząc wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom błogosławionej Niedzieli i zbliżającego się tygodnia a zmarłym wypraszając łaskę zbawienia wiecznego.

8. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

9. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Gość Niedzielny.

W tym szczególnym czasie nieustannie jako wspólnota Kościoła Powszechnego i Parafialnego trwamy nieustannie na modlitwie prosząc o Boże Miłosierdzie dla nas i całego świata. Włączamy się w nią poprzez różnorakie działania: włączając do wezwań modlitwy wiernych odpowiednie wezwanie, odmawiając indywidualnie codziennie w łączności z kapłanami i osobami konsekrowanymi Różaniec o 20.30, modląc się także Koronką do Bożego Miłosierdzia, śpiewając po każdej Mszy Św., suplikacje, od 1 maja modląc się w tej intencji podczas Nabożeństw majowych, a także modląc się modlitwą za wstawiennictwem współpatrona naszej wspólnoty parafialnej Św. Rocha, którą publikujemy i do odmawiania, której gorąco zachęcamy.

Modlitwa do Św. Rocha:

Wszechmogący i wieczny Boże, któryś dla zasług Świętego Rocha wyznawcy swego, wszelką na ludziach morową zarazę łaskawie powstrzymać raczył, daj nam, sługom swoim, do Ciebie z ufnością się uciekającym, abyśmy od wszelkich chorób wolni byli i by one nie szkodziły ciałom i duszom naszym. Święty Rochu, wielki miłośniku Boży, wielkie są Twoje przed Bogiem zasługi, dla których spodziewamy się, że nam karząca sprawiedliwość Boża przepuści i zdrowego zawsze Bóg użyczy powietrza, a jak służyłeś bliźnim swoim, żyjąc na świecie ciężką chorobą dotknięty, i jak służysz teraz wszystkim, którzy się do Ciebie z ufnością uciekają, spraw to swymi u Boga modłami, abyśmy na ciele i duszy zdrowi zostali i śmierci nagłej się ustrzegli. Amen.

Znajdź nas na
facebooku