22 marca 2020

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W związku z zaistniałą sytuacją wprowadzonego w Polsce stanu epidemii publikujemy Komunikat Naszego Pasterza Biskupa Radomskiego Henryka Tomasika.

2. Informujemy, że wszystkie zamówione Msze Św., sprawowane są codziennie w naszym Kościele wg. wcześniej przyjętych wcześniej i wyczytanych przed chwilą intencji.

3. Przypominamy także, że w naszym kościele w każdy piątek o godz. 16.00 przeżywamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a w niedziele o godz. 16.30 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas nabożeństwa Gorzkich Żali.

4. W tym roku ze względu na zaistniałą sytuację epidemii nie odbędą się wielkopostne rekolekcje parafialne. W ich miejsce proponujemy udział w rekolekcjach za pośrednictwem mediów wg. podanych propozycji w komunikacie naszego Pasterza lub dzięki życzliwości Telewizji Polskiej oraz dyspozycyjności Ojca Jacka Salija OP Dominikanina w paśmie ogólnopolskim, która na antenie TVP 3 nadawać będzie „Rekolekcje z dominikaninem Jackiem Salijem”. Nauki będą emitowane 25,26,27 marca br. (środa, czwartek, piątek) zaraz po transmisji Mszy Św. Z Jasnej Góry o godz. 20.40.

5. W związku z odwołaniem rekolekcji zmianie uległy godziny zamówionych Mszy Św., na rekolekcyjne dni. Prosimy o uwzględnienie tego faktu osobom zainteresowanym.

6. W związku z odwołaniem rekolekcji parafialnych nie odbędzie się ogólny Dzień Spowiedzi Parafialnej. W jego miejsce będziemy służyć w konfesjonale naszą posługą regularnie dla naszych Parafian.

7. Mimo że okres Wielkiego Postu jest w liturgii czasem uprzywilejowanym i raczej nie obchodzi się w tym czasie żadnych świąt i wspomnień, są jednak wyjątki od tej reguły. Należy do nich obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywali w najbliższą środę, 25 marca. W tę uroczystość celebrujemy początek naszego odkupienia. Syn Boży wcielił się w łono Najświętszej Maryi Panny, aby wyzwolić nas spod panowania grzechu i zła. Msze Święte tego dnia w naszym kościele sprawujemy o godz: 10:00 i 17.00 i w kaplicach: o 11:30 na Rudzie Białaczowskiej i o 14.00 w Sielcu.

8. W związku z panującą epidemią została zawieszona kolejna edycja spotkań z narzeczonymi w ramach bezpośredniego przygotowania do małżeństwa.

9. W tym szczególnym czasie zachęcamy wszystkich do modlitwy o Boże Miłosierdzie dla nas i całego świata. Odpowiadając na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski prosimy by Parafianie każdego dnia w łączności z kapłanami i osobami konsekrowanymi o 20.30 odmawiali w swych wspólnotach rodzinnych odmawiali Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia o ustanie epidemii, w intencji osób chorych, tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, także o pokój serc i łaskę nawrócenia.

10. Ofiary na kwiaty do Bożego grobu można już składać w kancelarii lub zakrystii.

11. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

12. W związku z zaistniałą sytuacją został także zawieszony kolportaż „Gościa Niedzielnego”. Bieżące wydanie można w papierowej formie można kupić w salonikach prasowych i kioskach. Można natomiast skorzystać z prenumeraty pocztowej lub z darmowego wydania elektronicznego. Szczegóły na stronie: gosc.pl

Znajdź nas na
facebooku