25 października 2020

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Z racji przeżywanej dziś Uroczystości Poświęcenia własnego Kościoła pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Parafianom i Gościom za ich trud duchowy i materialny nieustannego wznoszenia tego gmachu widzialnego i niewidzialnego, za wszelkie okazywane dobro i życzliwość a także składane ofiary na wszelkie prace odbywające się przy naszym Kościele – Serdeczne Bóg Zapłać.

2. Dziś przeżywamy 30. niedzielę w ciągu roku, która jest zarazem ostatnią niedzielą października – miesiąca różańcowego. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe przez ten ostatni tydzień października, o stałej godzinie 16.30.

3. W przyszłą Niedzielę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Św. A w poniedziałek 2 listopada Dzień Zaduszny. Informujemy o porządku liturgicznym w tych szczególnych dniach: W dzień Wszystkich Świętych w niedzielę 1 listopada Msze Św. o godz. 7:45, 10, 12 połączona wyjątkowo z procesją wokół Kościoła ze względu na stan epidemii i modlitwami za zmarłych przy 5 stacjach. Mszy Św. o 17 nie ma, tak samo Mszy Św. W kaplicach. W dzień Zaduszny w poniedziałek 2 listopada Msze Św. o godz. 7:45, 10,17. Ze względu na zmieniająca się sytuację epidemiczną program tych dni na dzień dzisiejszy wygląda tak jak przed chwilą podaliśmy. Prosimy jednak o odwiedzanie strony internetowej – jeśli zaszłyby jakiekolwiek zmiany bezzwłocznie w przyszłą Niedzielę i na stronie internetowej o tym poinformujemy.

4. Na te listopadowe dni modlitwy i zadumy przygotujmy groby naszych bliskich, zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Prosimy sprzątając groby swoich bliskich zmarłych o segregację śmieci i stosowanie się do wskazówek wywieszonych przy kontenerach.

5. Wzorem lat ubiegłych, będziemy się modlić w wypominkach jednorazowych (kartki na które można wypisywać naszych bliskich zmarłych są dostępne w zakrystii, lub można to uczynić na swoich) a także będziemy polecać naszych bliskich zmarłych w wypominkach półrocznych i rocznych. Wypominki można zamawiać po każdej Mszy Św. Lub w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania, czyli po ostatniej Mszy Św., od poniedziałku do piątku.

6. Dzisiejszej nocy nastąpiła zmiana czasu z letniego na zimowy. Przez bieżący tydzień, zachowujemy godziny i porządek Mszy Św., ze względu na Nabożeństwa Różańcowe. Od przyszłego tygodnia natomiast zacznie obowiązywać czas zimowy : Msza Św. o godz. 16.30
Msza Św. o godz. 17.00
A także wieczorowa godzina dyżuru w kancelarii parafialnej po 2 Mszy Św.,
czyli od godz. 17.30 – 18.00

7. W miesiącu listopadzie prace przy naszym kościele na dobiegną końca. Po zamknięciu tego etapu prac, pozostanie jeszcze jedna część, która zamknie całość podjętych remontowo – konserwatorskich prac. Za dotychczasową pracę firmie Parafia będzie musiała wypłacić 45 tysięcy złotych. Od września ofiary złożyło 30 rodzin.

8. W związku z panującą epidemią, apelem służb sanitarnych i władz kościelnych a przede wszystkim koniecznością zachowania środków bezpieczeństwa w celu zachowania zdrowia i życia przypominamy i przypominamy, aby w liturgii brać udział w maseczkach, zachowywać bezpieczny dystans i korzystać ze środków dezynfekcyjnych dostępnych przy wejściu do Kościoła. Jednocześnie informujemy, że Kościół jest regularnie sprzątany, dezynfekowany i wietrzony.

9. Wszystkich Jubilatów i Solenizantów nadchodzącego tygodnia ogarniamy nasza modlitwą i życzliwością składając jak najlepsze życzenia, a wszystkim zmarłym z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy dar wiecznego zbawienia.

10. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

11.Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.

W tym szczególnym czasie nieustannie jako wspólnota Kościoła Powszechnego i Parafialnego trwamy nieustannie na modlitwie prosząc o Boże Miłosierdzie dla nas i całego świata. Włączamy się w nią poprzez różnorakie działania: włączając do wezwań modlitwy wiernych odpowiednie wezwanie, odmawiając indywidualnie codziennie w łączności z kapłanami i osobami konsekrowanymi Różaniec o 20.30, modląc się także Koronką do Bożego Miłosierdzia, śpiewając po każdej Mszy Św., suplikacje, od 1 maja modląc się w tej intencji podczas Nabożeństw majowych, a także modląc się modlitwą za wstawiennictwem współpatrona naszej wspólnoty parafialnej Św. Rocha, którą publikujemy i do odmawiania, której gorąco zachęcamy.

Modlitwa do Św. Rocha:
Wszechmogący i wieczny Boże, któryś dla zasług Świętego Rocha wyznawcy swego, wszelką na ludziach morową zarazę łaskawie powstrzymać raczył, daj nam, sługom swoim, do Ciebie z ufnością się uciekającym, abyśmy od wszelkich chorób wolni byli i by one nie szkodziły ciałom i duszom naszym. Święty Rochu, wielki miłośniku Boży, wielkie są Twoje przed Bogiem zasługi, dla których spodziewamy się, że nam karząca sprawiedliwość Boża przepuści i zdrowego zawsze Bóg użyczy powietrza, a jak służyłeś bliźnim swoim, żyjąc na świecie ciężką chorobą dotknięty, i jak służysz teraz wszystkim, którzy się do Ciebie z ufnością uciekają, spraw to swymi u Boga modłami, abyśmy na ciele i duszy zdrowi zostali i śmierci nagłej się ustrzegli. Amen.

Znajdź nas na
facebooku