18 lipca 2021

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia.

2. W przyszła Niedzielę 25 lipca czcimy Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych podróży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu.

3. Z racji wspomnienia tego Świętego, pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w przyszłą Niedzielę 25 lipca po każdej Mszy Św., Ofiary zbierane podczas poświęcenia będą tradycyjnie przeznaczone na cele MIVA Polska – pomoc i zakup misjonarzom środków transportu. Mamy 300 breloczków dla kierowców.

4. W niedzielę 11 lipca 2021 roku odbyła się kwesta na rzecz Hospicjum przy kościele parafialnym Św. App. Piotra i Pawła w Gowarczowie, oraz przy kaplicy pw. Podwyższenia Krzyża Św., na Rudzie Białaczowskiej. Zebraliśmy ogólnie 3541,60 zł. Dziękujemy bardzo księżom oraz darczyńcom, którzy wsparli finansowo Hospicjum. Za zebrane datki zakupimy leki i materiały medyczne niezbędne dla podopiecznych. Z całego serca dziękujemy za okazane wsparcie.

5. W Gowarczowie dwie ulice: Kościelna i Mickiewicza mają nowe nawierzchnie, przez co pięknieje nasz teren. Bądźmy wdzięczni Panu Wójtowi i Radnym za te inwestycje. Słowa wdzięczności kierujemy także do Pracowników Prac Interwencyjnych przy Urzędzie Gminy za pomoc dla Parafii.

6. Niech wakacyjny wypoczynek będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Naszą życzliwość kierujemy również wobec wszystkich, którzy w tym tygodniu świętować będą swoje imieniny czy urodziny. Zmarłych parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.

7. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

8. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Gość Niedzielny.

9. W związku z panującą epidemią przypominamy, aby w liturgii brać udział w maseczkach, zachowywać bezpieczny dystans i korzystać ze środków dezynfekcyjnych dostępnych przy wejściu do Kościoła. Jednocześnie informujemy, że Kościół jest regularnie sprzątany, dezynfekowany i wietrzony. Dziękujemy za dostosowanie się do panujących obostrzeń.

10. Na prośbę naszych Parafian i Gości, którzy z racji na panująca epidemię, nie mają możliwości złożyć ofiary na odprawione Msze Św., wypominki czy prace wykonywane przy naszym Kościele a chcieliby to uczynić podajemy numer konta, składając serdeczne Bóg zapłać za wszelkie złożone na wyżej wymienione cele ofiary:
PARAFIA PW. ŚW. APP. PIOTRA I PAWŁA W GOWARCZOWIE
82 9145 1109 3500 1645 2000 0001
Prosimy o zaznaczanie przy składaniu ofiary jej cel.

W tym szczególnym czasie panującej epidemii nieustannie jako wspólnota Kościoła Powszechnego i Parafialnego trwamy nieustannie na modlitwie prosząc o Boże Miłosierdzie dla nas i całego świata. Włączamy się w nią poprzez różnorakie działania: odmawiając indywidualnie codziennie w łączności z kapłanami i osobami konsekrowanymi Różaniec, modląc się Koronką do Bożego Miłosierdzia, włączając do wezwań modlitwy wiernych odpowiednie wezwania, śpiewając suplikacje, a także modląc się modlitwą za wstawiennictwem współpatrona naszej wspólnoty parafialnej Św. Rocha, którą publikujemy i do odmawiania, której gorąco zachęcamy.

Modlitwa do Św. Rocha:
Wszechmogący i wieczny Boże, któryś dla zasług Świętego Rocha wyznawcy swego, wszelką na ludziach morową zarazę łaskawie powstrzymać raczył, daj nam, sługom swoim, do Ciebie z ufnością się uciekającym, abyśmy od wszelkich chorób wolni byli i by one nie szkodziły ciałom i duszom naszym. Święty Rochu, wielki miłośniku Boży, wielkie są Twoje przed Bogiem zasługi, dla których spodziewamy się, że nam karząca sprawiedliwość Boża przepuści i zdrowego zawsze Bóg użyczy powietrza, a jak służyłeś bliźnim swoim, żyjąc na świecie ciężką chorobą dotknięty, i jak służysz teraz wszystkim, którzy się do Ciebie z ufnością uciekają, spraw to swymi u Boga modłami, abyśmy na ciele i duszy zdrowi zostali i śmierci nagłej się ustrzegli. Amen.

Znajdź nas na
facebooku