17 października 2021

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować.

2. Październik to miesiąc różańcowej. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy każdego dnia o godz. 16.30.

3. Jutro w poniedziałek 18 października przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Modlimy się za pracowników służby zdrowia, szczególnie w dobie panującej epidemii. Ofiarujemy za Nich jutrzejszą modlitwę różańcową.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w Kościele Tydzień Misyjny. Ofiary w tym dniu składane będą przeznaczone dla Polskich Misjonarzy. W tym dniu będziemy gościć Parafii Siostrę Zakonną Krystynę Z Częstochowy, która jest przełożoną Zgromadzenia Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa, jak również pracowała ma misjach. Zapraszamy na Msze Św., o godz., 10.00 wszystkie osoby z parafii, które należą do tego stowarzyszenia a po Mszy Św., będzie spotkanie z Siostrą. O godz. 12.00 Msza Św., i ponowne spotkanie dla wszystkich. Siostra opowie o działalności Zgromadzenia, oraz zachęci do wstępowania w jego szeregi.

5. W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana Ś.P Ksiądz Franciszek Bednarczyk, który od kilku lat służył pomocą duszpasterską w naszej Parafii. Dziękujemy Mu za wszelkie dobro, którym dzielił się z nami i wypraszamy dla niego łaskę wiecznego zbawienia.

6. W Zakrystii od poniedziałku przyjmujemy na wypominki roczne, półroczne i jednorazowe w godz. Od 16 do 16.30 (przed różańcem). Przy wyjściu z Kościoła i w zakrystii wyłożone są kartki na wypominki jednorazowe.

7. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia, życząc błogosławionego tygodnia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. Zmarłym z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę wiecznego zbawienia.

8. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.

9. W związku z panującą epidemią przypominamy, aby w liturgii brać udział w maseczkach, zachowywać bezpieczny dystans i korzystać ze środków dezynfekcyjnych dostępnych przy wejściu do Kościoła. Jednocześnie informujemy, że Kościół jest regularnie sprzątany, dezynfekowany i wietrzony. Dziękujemy za dostosowanie się do panujących obostrzeń.

10. Na prośbę naszych Parafian i Gości, którzy z racji na panująca epidemię, nie mają możliwości złożyć ofiary na odprawione Msze Św., wypominki czy prace wykonywane przy naszym Kościele a chcieliby to uczynić podajemy numer konta, składając serdeczne Bóg zapłać za wszelkie złożone na wyżej wymienione cele ofiary:

PARAFIA PW. ŚW. APP. PIOTRA I PAWŁA W GOWARCZOWIE
82 9145 1109 3500 1645 2000 0001
Prosimy o zaznaczanie przy składaniu ofiary jej cel.

W tym szczególnym czasie nieustannie jako wspólnota Kościoła Powszechnego i Parafialnego trwamy nieustannie na modlitwie prosząc o Boże Miłosierdzie dla nas i całego świata. Włączamy się w nią poprzez różnorakie działania: włączając do wezwań modlitwy wiernych odpowiednie wezwanie, odmawiając indywidualnie codziennie w łączności z kapłanami i osobami konsekrowanymi Różaniec o 20.30, modląc się także Koronką do Bożego Miłosierdzia, śpiewając po każdej Mszy Św., suplikacje, od 1 maja modląc się w tej intencji podczas Nabożeństw majowych, a także modląc się modlitwą za wstawiennictwem współpatrona naszej wspólnoty parafialnej Św. Rocha, którą publikujemy i do odmawiania, której gorąco zachęcamy.

Modlitwa do Św. Rocha:

Wszechmogący i wieczny Boże, któryś dla zasług Świętego Rocha wyznawcy swego, wszelką na ludziach morową zarazę łaskawie powstrzymać raczył, daj nam, sługom swoim, do Ciebie z ufnością się uciekającym, abyśmy od wszelkich chorób wolni byli i by one nie szkodziły ciałom i duszom naszym. Święty Rochu, wielki miłośniku Boży, wielkie są Twoje przed Bogiem zasługi, dla których spodziewamy się, że nam karząca sprawiedliwość Boża przepuści i zdrowego zawsze Bóg użyczy powietrza, a jak służyłeś bliźnim swoim, żyjąc na świecie ciężką chorobą dotknięty, i jak służysz teraz wszystkim, którzy się do Ciebie z ufnością uciekają, spraw to swymi u Boga modłami, abyśmy na ciele i duszy zdrowi zostali i śmierci nagłej się ustrzegli. Amen.

Znajdź nas na
facebooku