20 czerwca 2021

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Zbliża się wielkimi krokami termin naszego odpustu parafialnego. Od tego roku będzie odprawiana Msza Św., na naszym cmentarzu parafialnym w Wigilię odpustu parafialnego Św. App. Piotra i Pawła tj., 28. VI. 2021 roku w poniedziałek o godz. 19.00. Będzie to Msza Św., w intencji zmarłych Parafian spoczywających na tym cmentarzu, oraz za zmarłych Kapłanów, Ofiarodawców, Dobrodziejów i Budowniczych naszego Kościoła i Parafii. Dzień odpustu jest Dniem Roboczym, dlatego zapraszamy Was, szczególnie tych, którzy nie będą mogli być na Mszy Św., w odpust. Ołtarz Polowy będzie przy grobie kapłanów. Na czas Mszy Św., gromadzimy się przy alei cmentarnej. Msze Św. W odpust 29. VI. 2021 roku w przyszły Wtorek – o 7:45, 10:00, o 12.00 - uroczysta suma odpustowa i po południu o godz. 17. Prosimy już dziś o pełną obsadę procesyjną – służbę liturgiczną, siostry różańcowe, druhów strażaków, dziewczynki do sypania kwiatków na procesję. Zapraszamy do udziału w uroczystości odpustowej całą naszą parafię - Wszystkich razem i każdego z osobna. Zapraszamy już dziś wszystkich naszych drogich Gości i wszystkich, którym drogie są takie wartości jak Bóg, modlitwa, dziękczynienie, prośba o Boże Bł., i opiekę Maryi za przyczyną patronów Św. Ap. Piotra i Pawła. Na Mszy Św. o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji naszych Drogich Solenizantów Piotrów – Ks. Proboszcza i Pana Organisty, prosząc dla nich o potrzebne łaski i Boże dary.

2. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusowemu – codziennie po każdej pierwszej Mszy Św., modlimy się Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego a w Niedzielę o 16.45.

3. Ze względu na panującą epidemię nie będzie w tym roku Uroczystego Zakończenia Roku Szkolnego. W naszych indywidualnych modlitwach będziemy nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Zapraszamy na Spowiedź Św., na zakończenie roku szkolnego dla Dzieci i Młodzieży od poniedziałku do piątku od godz. 17.00 do 17.30.

4. W środę 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Składamy im jak najlepsze życzenia i otaczamy naszą życzliwością i modlitwą, zawierzając opiece Św. Józefa, patrona wszystkich Ojców.

5. W 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Jego wstawiennictwu polecamy intencje naszych serc.

6. Kończy się rok formacyjny. Na czas wakacji przerwa w regularnych spotkaniach. Zachęcamy jednak wszystkich chętnych do uczestnictwa i odnalezienia swojego miejsca w którejś z tych wspólnot. Zachęcamy w sposób szczególny do grupy ministrantów w sposób szczególny chłopców pierwszokomunijnych, także starszych wszystkich chętnych bez wyjątku.

7. 7 lipca w Ośrodku Zdrowia w Gowarczowie bezpłatna mammografia dla kobiet w wieku 50 do 69 lat. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

8. Wszystkim naszym drogim Parafianom i Gościom składamy jak najlepsze życzenia, życząc błogosławionego tygodnia. Nie zapominamy o tych naszych braciach i siostrach, którzy obchodzą swoje osobiste uroczystości. Zapewniamy o naszej pamięci, życzliwości i modlitwie. Zmarłym z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy łaskę wiecznego zbawienia.

9. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.

10. W związku z panującą epidemią przypominamy, aby w liturgii brać udział w maseczkach, zachowywać bezpieczny dystans i korzystać ze środków dezynfekcyjnych dostępnych przy wejściu do Kościoła. Jednocześnie informujemy, że Kościół jest regularnie sprzątany, dezynfekowany i wietrzony. Dziękujemy za dostosowanie się do panujących obostrzeń.

11. Na prośbę naszych Parafian i Gości, którzy z racji na panująca epidemię, nie mają możliwości złożyć ofiary na odprawione Msze Św., wypominki czy prace wykonywane przy naszym Kościele a chcieliby to uczynić podajemy numer konta, składając serdeczne Bóg zapłać za wszelkie złożone na wyżej wymienione cele ofiary:
PARAFIA PW. ŚW. APP. PIOTRA I PAWŁA W GOWARCZOWIE
82 9145 1109 3500 1645 2000 0001
Prosimy o zaznaczanie przy składaniu ofiary jej cel.

W tym szczególnym czasie panującej epidemii nieustannie jako wspólnota Kościoła Powszechnego i Parafialnego trwamy nieustannie na modlitwie prosząc o Boże Miłosierdzie dla nas i całego świata. Włączamy się w nią poprzez różnorakie działania: odmawiając indywidualnie codziennie w łączności z kapłanami i osobami konsekrowanymi Różaniec, modląc się Koronką do Bożego Miłosierdzia, włączając do wezwań modlitwy wiernych odpowiednie wezwania, śpiewając suplikacje, a także modląc się modlitwą za wstawiennictwem współpatrona naszej wspólnoty parafialnej Św. Rocha, którą publikujemy i do odmawiania, której gorąco zachęcamy.

Modlitwa do Św. Rocha:
Wszechmogący i wieczny Boże, któryś dla zasług Świętego Rocha wyznawcy swego, wszelką na ludziach morową zarazę łaskawie powstrzymać raczył, daj nam, sługom swoim, do Ciebie z ufnością się uciekającym, abyśmy od wszelkich chorób wolni byli i by one nie szkodziły ciałom i duszom naszym. Święty Rochu, wielki miłośniku Boży, wielkie są Twoje przed Bogiem zasługi, dla których spodziewamy się, że nam karząca sprawiedliwość Boża przepuści i zdrowego zawsze Bóg użyczy powietrza, a jak służyłeś bliźnim swoim, żyjąc na świecie ciężką chorobą dotknięty, i jak służysz teraz wszystkim, którzy się do Ciebie z ufnością uciekają, spraw to swymi u Boga modłami, abyśmy na ciele i duszy zdrowi zostali i śmierci nagłej się ustrzegli. Amen.

Znajdź nas na
facebooku