21 lutego 2021

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

2. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie Żale, rotacyjnie w Niedzielę przed kolejną Mszą Św., - w przyszłą II Niedzielę Wielkiego Postu o 9.40, natomiast w piątki o godz. 16.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

3. Przed ołtarzem w nasza dekorację wielkopostną wkomponowany i wystawiony jest koszyk, do którego możemy składać ofiary na tzw. Jałmużnę Wielkopostną – po zakończeniu Wielkiego Postu zostaną one przekazane do Caritas naszej diecezji, która w tym roku przeznaczy je na pomoc dla seniorów, ludzi starszych i schorowanych.

4. W przyszłą II Niedzielę wielkopostną w Polsce przed Kościołami będą zbierane ofiary Ad Gentes do Puszek na rzecz Dzieła Misyjnego.

5. Na prośbę naszych Parafian i Gości, którzy z racji na panująca epidemię, nie mają możliwości złożyć ofiary na odprawione Msze Św., wypominki czy prace wykonywane przy naszym Kościele a chcieliby to uczynić podajemy numer konta, składając serdeczne Bóg zapłać za wszelkie złożone na wyżej wymienione cele ofiary:
PARAFIA PW. ŚW. APP. PIOTRA I PAWŁA W GOWARCZOWIE
82 9145 1109 3500 1645 2000 0001
Prosimy o zaznaczanie przy składaniu ofiary jej cel.

6. W związku z panującą epidemią przypominamy, aby w liturgii brać udział w maseczkach, zachowywać bezpieczny dystans i korzystać ze środków dezynfekcyjnych dostępnych przy wejściu do Kościoła. Jednocześnie informujemy, że Kościół jest regularnie sprzątany, dezynfekowany i wietrzony.

7. Wszystkich Jubilatów i Solenizantów nadchodzącego tygodnia ogarniamy nasza modlitwą i życzliwością składając jak najlepsze życzenia, a wszystkim zmarłym z naszej wspólnoty parafialnej wypraszamy dar wiecznego zbawienia.

8. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na potrzeby Kościoła.

9. Do nabycia prasa katolicka – Gość Niedzielny.

W tym szczególnym czasie panującej epidemii nieustannie jako wspólnota Kościoła Powszechnego i Parafialnego trwamy nieustannie na modlitwie prosząc o Boże Miłosierdzie dla nas i całego świata. Włączamy się w nią poprzez różnorakie działania: odmawiając indywidualnie codziennie w łączności z kapłanami i osobami konsekrowanymi Różaniec, modląc się Koronką do Bożego Miłosierdzia, włączając do wezwań modlitwy wiernych odpowiednie wezwania, śpiewając suplikacje, a także modląc się modlitwą za wstawiennictwem współpatrona naszej wspólnoty parafialnej Św. Rocha, którą publikujemy i do odmawiania, której gorąco zachęcamy.

Modlitwa do Św. Rocha:
Wszechmogący i wieczny Boże, któryś dla zasług Świętego Rocha wyznawcy swego, wszelką na ludziach morową zarazę łaskawie powstrzymać raczył, daj nam, sługom swoim, do Ciebie z ufnością się uciekającym, abyśmy od wszelkich chorób wolni byli i by one nie szkodziły ciałom i duszom naszym. Święty Rochu, wielki miłośniku Boży, wielkie są Twoje przed Bogiem zasługi, dla których spodziewamy się, że nam karząca sprawiedliwość Boża przepuści i zdrowego zawsze Bóg użyczy powietrza, a jak służyłeś bliźnim swoim, żyjąc na świecie ciężką chorobą dotknięty, i jak służysz teraz wszystkim, którzy się do Ciebie z ufnością uciekają, spraw to swymi u Boga modłami, abyśmy na ciele i duszy zdrowi zostali i śmierci nagłej się ustrzegli. Amen.

Znajdź nas na
facebooku